Alu konfigurátor
vyzkoušet
Alu konfigurátor
vyzkoušet
Späť

Elektróny Octavia? Jasne! Máme!

Späť do magazínu

Ako vyberať alu kolesá na Škodu Octavia. Pár užitočných rad a tipov.
Jar sa už blíži a je na čase začať premýšľať nie len o letných pneumatikách pre Vašu Octaviu, ale predovšetkým o nových alu kolesách. O tom, že ponuky tuningových firiem s veľkým množstvom vkusných či menej vkusných doplnkov pre automobily Škoda Octavia sú v posledných rokoch opravdu pestré, Vámurčite  nemusíme rozprávať. Ak sa už jedná o rôzne aerodynamické spoilere krídla, číre lampy, či o iné interiérové a exteriérové vylepšenia pre všetky generácie Octavií, výber je naozaj obrovský. Veľkou výhodou je nepochybne obľúbenosť a predovšetkým cenová dostupnosť vozidiel českého výrobcu Škoda Auto. Zamerajme sa dnes ale na alu kolesá Škoda Octavia a vhodné disky pre toto vozidlo.

 
V AAAalu.cz sme toho názoru, že ak sa  jedná o prvú modelovú  radu vozidiel  Škoda Octavia 1 alebo dvojkovú Octávku 2, či úplne nový model Škody Octavie 3, potom dizajn koncernu Volkswagen je naozaj  podarený a nadčasový, čo  nám určite potvrdí nejeden z vodičov a fanúšikov Škodoviek. K dokonalému vzhľadu stačí maličkosť – elektróny Škoda Octavia. My v AAAalu.cz sme zástancovia len decentných úprav a odporúčame predovšetkým kvalitné elektróny. Zapálenejším motoristickým fanúšikom ešte možno znížený športový podvozok, ktorý opticky vytvorí dojem väčšieho alu kolesa, ako v skutočnosti je.

 
Ak chcete, aby alu kolesá Octavia vyzerali čo najlepšie, potom sa nebojte použiť väčšie veľkosti  elektrónov. Veľká ponuka alu diskov pre vozidlá Škoda začína od veľkosti 14“ a pre nové modely môžeme odporúčať až alu kolesá 20“. V praxi platí, že čím sú liatinové kolesá väčšie, tým nižšiu pneumatiku musíte na daný disk použiť. Jazda Vašou Octáviou sa stane pri použití väčších alu kolies a nižších pneumatík športovejšou, na druhú stranu však trochu prichádzate o komfort z jazdy. Ale pohľad na takú “ Oktávku“ na osemnástkach alebo i väčších elektrónoch Vám vyrazí dych. Len tak pre zaujímavosť si to vyskúšajte v možnostiach nášho jedinečného AAAalu.cz Vizualizéru, kde môžete alu kolesá vidieť priamo na fotografii svojho vozidla, nasadiť a zväčšiť veľkosť… Výsledok je ohromujúci, čo myslíte?

 
Pre lepšiu orientáciu v parametroch alu kolies pre vozidlá Škoda Octavia sme pre Vás pripravili tieto užitočné informácie. Rozteč šróbov alu kolesa Octavie sa líšia pre prvú, teda jedničkovú “Oktávku“, kde rozteč šróbov je 5x100, zataľ čo u Škody Octavie 2 a Octavie 3 je rozteč dier elektrónov 5x112. Ak si nájdete v daných parametroch u nás akékoľvek alu koleso, bude s použitím nami zdarma dodávaného príslušenstva bez problému pasovať. Na každú variantu elektrónov Octavia sa dá použiť existujúca pneumatika v danej veľkosti (napr. 17“ alu kolesa sa dá použiť na 17“ pneumatiky), šírky sa môže v daných rozmeroch líšiť v rámci odporúčaných parametrov. Napríklad na alu koleso so šírkou 7,5j x 17“ môžete namontovať pneumatiky tak s rozmerom 205/50r17, ako i širšie gumy napríklad 225/45r17. Pri použití elektrónov Octavia s veľkosťami nad 17“ s pneumatikami širšími ako 215 milimetrov odporúčame alu kolesá s ET – zálisom od 40 vyššie, aby ste predišli úpravám lemov blatníkov. V menších veľkostiach, či pri použití užších pneumatík na alu disky, sa dá všetko použiť bez úprav. Ďalším dôležitým parametrom je stredová diera – v tomto prípade 57,1, ktorá musí korešpondovať s veľkosťou náboju pre Škody Octavie. Pokiaľ nie sú elektróny presne vŕtané výrobcom práve pre Octávie, potom sa môžete spoľahnúť, že AAAalu.cz Vám dodá príslušné stredové krúžky, ktoré budú pasovať ako na dané vozidlo a jeho náboj, tak i k zakúpenému alu kolesu a to všetko v cene elektrónov zadarmo. Súčasťou ceny sú na AAAalu.cz taktiež kolové šróby (pokiaľ nie sú disky vŕtané pre použitie originálnych kolových šróbov Škoda) a chromové ventily. Nemusíte teda nič zdĺhavo hľadať či zháňať. U nás to máte proste vždy komplet!

 
Sezóna sa blíži… Neváhajte teda a doprajte svojej Oktávke neodolateľný vzhľad s alu kolesami od AAAalu.cz. Nečakajte ale dlho, aby Vás niekto nepredbehol, limitované série na elektróny Octavia sa predávajú veľmi rýchlo!

Len u nás si môžete vyskúšať jedinečný alu Vizualizér AAAalu.sk, kde sa dajú elektróny Octavia jednoducho vyskúšať priamo na fotografii práve Vášho vozidla!

www.aaaalu.sk

 
Vybrať krásna alu kola
Facebook stránka Youtube kanál Google+